فروش عمده دانه سویا باکیفیت

آنچه در این مقاله می خوانید:

مطالب مرتبط

درخواست مشاوره
برای ارتباط با واحد فروش از طریق دکمه زیر اقدام نمایید

ارزش غذایی دانه های سویا چقدر است؟ و انواع فرآورده هایی که از دانه های سویا تهیه می شوند و در بازار ایران وجود دارند، کدامند؟ و ارزش غذایی آنها چقدر است؟
سویا و دانه های سویا از از جمله مواد غذایی هستند که از ارزش غذایی بالایی برخوردارند به طوریکه سازمانهای بهداشت سویا را به عنوان گیاهی مغذی که حاوی تمام اسید آمینه های ضروری بدن می باشد وفرآورده های زیادی نیز در سرتاسر جها از این دانه روغنی تولید می شوند که انواع این فرآورده ها به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

  • فرآورده های تخمیری سویا
  • فرآورده های غیر تخمیری سویا

فرآورده های غیر تخمیری عبارتند از لوبیای سبز سویا، آجیل سویا، شیر سویا، جوانه سویا و تافو و فرآورده های تخمیری عبارتند از: تمپه، سس سویا، میسو،ناتو و تافوی خمیری که از انواع این فرآورده های تخمیری و غیر تخمیری تنها شیر سویا، آجیل سویا، سس سویا و روغن سویا دربازار ایران عرضه می شوند که به اختصار در مورد خواص و ارزش غذایی هر کدام خواهیم گفت.

  1. ارزش غذایی شیر سویا: پروتئین موجود در شیر سویا حدود 3.5 درصد که تقریبا می توان گفت که با پروتئین شیر گاو برابر است و حاوی کلسیم نامحلول می باشد که در کارخانه با کربنات کلسیم ترکیب می شود تا برای انسان قابل هضم شود.و از آنجایی که فاقد گالاکتوز است برای نوزادانی که توان هضم لاکتوز شیر را ندارند جایگزین مناسبی برای شیر مادر است که البته می بایست مصرف آن با تجویز پزشک باشد زیرا نسبت به شیر مادر ارزش غذایی کمتری دارد و کمبودهای دارد که باید برطرف شود. از شیر سویا می توان ماست، خامه و پنیر سویا نیز تهیه کرد.
  2. ارزش غذایی و خواص سس سویا: سس سویا مایعی قهوه ای رنگ است که طعم نمکی دارد و از تخمیر لوبیای سبز سویا حاصل می شود و معمولا در غذا برای گرفتن بوی گوشت مورد استفاده قرار می گیرد و به لحاظ درمانی ضد سم می باشد.
  3. روغن سویا و خواص آن: این محصول نیز از دانه های زرد سویا بدست می آید که فقد کلسترول می باشد و میزان چربی اشباع آن نیز کم است و معمولا در صنایع غذایی برای تولید انواع سس سالاد، مایونز و کره گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد اما به دلیل دود زیادی که دارد برای پخت و پز مورد استفاده قرار نمی گیرد.

انواع مختلفی از دانه های سویا وجود دارد که از نظر رنگ با هم متفاوت هستند و دانه های زرد آن بیشتر در روغن سازی مورد استفاده قرار می گیرد فروش عمده دانه های سویا که نوع وارداتی آن نیز موجود بوده و از کیفیت بالایی برخوردارند از طریق مراکز پخش و نمایندگی های فروش به راحتی امکان پذیر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *