پروتئین سویا یک پکیج کامل

آنچه در این مقاله می خوانید:

مطالب مرتبط

درخواست مشاوره
برای ارتباط با واحد فروش از طریق دکمه زیر اقدام نمایید

همه می دانیم که پروتئین سویا به عنوان یک پروتئین گیاهی شناخته شده است، اما چرا می گویند که پروتئین سویا یک پکیج کامل است؟ چند نوع پروتئین سویا وجود دارد؟پروتئین سویا در چه خوراکی هایی وجود دارد؟
همانطور که می دانید پروتئین سویا یک پروتئین گیاهی است که از بهترین نوع پروتئین های غیر حیوانی به حساب می آید. به این دلیل پروتئین سویا را به عنوان یک پکیج کامل معرفی می کنند چرا که سایر پروتئین های گیاهی تمامی آمینو اسیدهای ضروری را در خود ندارند و این در حالی است که پروتئین سویا تمام آمینو اسید های مورد نیاز بدن را در خود دارد. پس با این حساب می توان گفت که پکیج کامل پروتئین یعنی دارا بودن تمامی آمینو اسیدهای مورد نیاز بدن. آمینو اسیدهای موجود در پروتئین سویا این امکان را برای این پروتئین فراهم می کند که در امر عضله سازی پیشرو باشد.

خوراکی های دارای پروتئن سویا

خوراکی هایی که دارای پروتئین سویا هستند عبارتند از:
شیر سویا
آجیل سویا
سویای فرآوری شده
و بسیاری دیگر از خوراکی ها زمانیکه قصد دارید در کنار رژیم غذایی خود که شامل سویا نیز می باشد از یک مکمل گیاهی نیز استفاده کنید حواستان باشد که این مکمل گیاهی سویا نداشته باشد تا به این ترتیب از یک منبع غذایی بیش از حد نیازتان مصرف مکرده باشید.

انواع پروتئین سویا

سه نوع از محصولات اصلی تولید شده از پروتئین سویا عبارتند از:

  • پروتئین سویا با 90 درصد پروتئین
  • سویا کنسانتره پروتئین با 70 درصد پروتئین
  • سویا آرد با 50 درصد پروتئین

که هرکدام از این محصولات را می توانید با توجه به خلوص آنها در تمام روش های کاربردی مانند تولید نان بدون گلوتن و سویا پودر پروتئین ویا محصولات پخته شده مورد استفاده قرار دهید.

منبع: بازار غلات ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *