لوبیای سویا نوعی غله است و مصارف مختلفی دارد. در کشورهای آسیایی از لوبیای سویا به عنوان غذا استفاده می‌شود. بیشترین نیاز به لوبیای سویا از طریق آمریکا تامین می‌شود. و آمریکا بزرگترین تولید کننده لوبیای سویا در جهان بشمار می‌رود.

دانه سویا دارای انواع مختلفی است و هرکدام در آب و هوای خاصی رشد می‌کنند.

معمولا از لوبیای سویای سیاه برای مصارف طب گیاهی استفاده می‌شود و لوبیای سویا زرد رنگ برای روغن گیری استفاده می‌شود.

لوبیای سویا دارای انواع مختلفی هستند. این محصول هم بعنوان یک محصول غذایی و همچنین در برخی از صنایع بعنوان ماده اصلی از آن استفاده می‌شود. لوبیاهای این محصول دارای 18درصد روغن و 38درصد پروتئین هستند. چون لوبیاهای سویا منبع غنی از پروتئین هستند بعنوان یک محصول مهم در غذای دام ها هم از آن استفاده می‌شود و باعث پروار شدن دام ها می‌شود

فرآیند تولید روغن لوبیای سویا

فروش روغن لوبیای سویا صادراتی

فرآیند تولید روغن لوبیای سویا شامل ترکاندن دانه های سویا، حرارت دادن آنها و سپس استخراج روغن از طریق روش های فیزیکی یا شیمیایی است.

استفاده از روغن سویا مزایای بی‌شماری دارد. این مزایا شامل نقطه دود بالا، طعم و عطر ملایم، بافت صاف و رنگ روشن است. مزایای دیگر روغن سویا این است که از چربی های سالم برای قلب و اسیدهای چرب ضروری تشکیل شده است

خصوصیات

روغن ها در دمای معینی طعم، رنگ و عطر آنها تغییر می کند و در این شرایط قابل خوردن‌ نیست. به این دلیل که این نقطه ای است که روغن شروع به انتشار دود می کند، این دما به عنوان “نقطه دود” آن شناخته می شود. اگرچه نقطه دود روغن های تصفیه شده و نیمه تصفیه شده به این اندازه بالا نیست، روغن سویا تصفیه شده نقطه دود بسیار بالایی دارد. روغن سویای تصفیه شده با تخمین های بین 450 تا 495 درجه فارنهایت برای طیف وسیعی از کاربردهای پخت و پز مناسب است.

تقریباً تمام محصولاتی که برچسب “روغن گیاهی” دارند حاوی روغن سویا هستند. اگرچه روغن های دیگر ممکن است در مقادیر کم وجود داشته باشند، روغن های گیاهی عمدتاً یا به طور کامل از روغن سویا تشکیل شده اند. این به این دلیل است که روغن سویا رنگ روشنی دارد، تقریباً بی مزه و بی بو است و بافتی نه خیلی نازک و نه خیلی چسبناک دارد. در ترکیب با نقطه دود آن، این خواص روغن سویا را برای کاربردهای مختلف وام می دهد. اگرچه نباید از روغن سویا برای جایگزینی روغن‌های خوش طعم مانند روغن زیتون استفاده کنید، اما می‌توانید از روغن سویا در تقریباً هر دستور غذایی استفاده کنید بدون اینکه بر طعم، رنگ، عطر یا بافت آن تأثیر منفی بگذارد.

 فواید روغن لوبیای سویا

روغن سویا یکی از کمیاب ترین منابع پروتئین ترکیبی همراه با چربی است. همچنین با توجه به خواص بی‌نظیری که دارد بسیار مقرون بصرفه نیز می‌باشد.

روغن لوبیا سویا چه اثراتی برای سلامتی دارد؟

روغن لوبیا سویا چه اثراتی برای سلامتی دارد؟

خواص روغن سویا برای سلامت پوست و مو

خواص روغن سویا برای سلامت پوست و مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *